parallax background

WENTYLACJA

 

Wentylacja Warszawa

Zadaniem wentylacji jest wymiana powietrza w budynku. Sprawnie działająca wentylacja pozwala skutecznie usuwać dwutlenek węgla, parę wodną, alergeny oraz zapachy unoszące się w powietrzu wewnątrz pomieszczeń. Skuteczność wentylacji zależy od właściwego doprowadzenia świeżego powietrza z zewnątrz do budynku, zapewnienia odpowiedniego przepływu pomiędzy pomieszczeniami i sprawnego usunięcia zanieczyszczonego powietrza.

 
wentylacja warszawa

Wentylacja może działać w sposób naturalny. Jest to tak zwana wentylacja grawitacyjna i jest ona uzależniona od działania sił natury (głównie od różnicy temperatury zewnętrznej i wewnętrznej). Wentylacja może działać również w sposób mechaniczny. Wymiana powietrzna jest wtedy niezależna od czynników naturalnych. Wymuszony przepływ powietrza uzyskujemy wówczas przez zastosowanie wentylatora lub centrali wentylacyjnej. Zaletą tego typu wentylacji jest to, że możemy dostosować wydajność do faktycznych potrzeb użytkowników, dzięki czemu jesteśmy w stanie stworzyć komfortowe warunki w pomieszczeniach. Regulacja tego rodzaju systemu może się odbywać automatycznie (bez obsługi operatora).


wentylacja warszawa

Montując odpowiednie rozwiązania można odzyskiwać ciepło z usuwanego powietrza. Istnieje możliwość zastosowania filtrów powietrznych, które zatrzymują zanieczyszczenia dostające się z zewnątrz do pomieszczeń. Pamiętajmy, że każde urządzenie tego typu i instalacja wymaga solidnego serwisu okresowego w którym nalezy wyczyścić wymiennik, wymienić filtry i sprawdzić poprawność pracy wszystkich elementów mechanicznych, automatyki i sterowania.

Oto nasz zakres usług w wentylacji na terenie Warszawy i okolic:
Serwis centrali wentylacyjnej, naprawa centrali wentylacyjnej
Modernizacja układów wentylacji
Przegląd techniczny centrali wentylacyjnej
Serwis wentylacji w centrum handlowym, naprawa wentylacji w centrum handlowym
Serwis wentylacji w budynku biurowym, naprawa wentylacji w budynku biurowym
Serwis central Rooftop, naprawa central Rooftop
Naprawa wentylatora, wymiana wentylatora
Naprawa silników elektrycznych wentylatora, wymiana silników elektrycznych wentylatora

Serwis, naprawa, przeglądy techniczne central wentylacji, usuwanie awarii, audyty efektywności energetycznych urządzeń chłodniczych, opinie techniczne – to nasza pasja. Oferujemy pełną obsługę w naprawach, wykonaniu serwisów, przeglądów technicznych systemów wentylacji.